"Buď řídíme procesy nebo změny naše procesy naruší ..."
Dlouhodobě se snažíme o nezaujatý a konstruktivní pohled na firemní procesy, výrobu, marketing nebo podnikatelské záměry tak, 
abychom mohli zefektivnit činnosti v komplexním pohledu...

Pro rozsáhlejší projekty nebo specifické projekty vedoucí implementačního týmu a koordinátor projektu Jan Pinkas zajistí spolupráci s našimi partnerskými společnostmi, zejména v oblastech personálních a procesních auditů, vývoje a modifikací zařízení v průmyslové automatizaci, integrování a vývoje různých informačních systémů a technologických platforem včetně mobilních komunikačních prostředků. 

  • zájmové oblasti a koníčky

Aplikace metod průmyslového inženýrství (LEAN, TPM, procesní řízení, QMS aj.), marketing, IT, Management Consulting, psychologie a koučink, grafika a fotografování, modelářství a sběratelství (letadla a obrněná technika - WWII+současnost, WRC. superspoty a Porsche), MTB a turistika (Jeseníky a Beskydy).

  • profesní praxe

Specialista výroby pro automotive projekty - 2009 SUNGWOO HITECH Ostrava
Řízení a plánování zdrojů a výroby, audity výrobních procesů, sledování PPM, návrhy opatření, aplikace 3J5S (layout pracovišť, školení, hodnocení) v automotive company - největší dodavatel karosářských dílů pro HMMC Nošovice a KIA MOTORS Žilina. 

Konzultant pro zvyšování efektivity a systémy jakosti - 2008 INVENTIO CONSULTING s.r.o. Ostrava
Audity výrobních procesů, informačních toků řízení, vyhledávání úzkých a kritických míst výrobních procesů, návrhy opatření a realizace akčních plánů. 
Aplikace metod štíhlé výroby (WCC), TPM (Total productivity maintenance), SMED (rychlé seřízení), 5S (organizace a úklid pracovišť), Kanban 
(řízení výrobních a logistických procesů), Kaizen (systém zlepšování), Value stream mapping aj. pro výrobní společnosti.


Konzultant pro systémy jakosti - 2007 externí spolupráce pro Bohemia Solution s.r.o. a Liberda a partneři s.r.o. 
Management Consulting - konzultační a poradenská společnost. Implementace systémů jakosti v obchodních, výrobních a strojírenských firmách od 5 - 500 zaměstnanců v celé ČR.

Správce výpočetní techniky 2004 (vedoucí IT oddělení 2005 ) - Pars komponenty s.r.o., strojírenská výroba komponentů pro dopravní prostředky,
Konzultant pro internetovou reklamu a marketing - 2004 externí spolupráce pro Seznam a.s.
Správce sítě a dokumentarista SW - 2001 WEBCOM a.s. (implementace a vývoj IS a webových aplikací)
Marketing & Executive manager - 1996 Czech - Canadian International (CCI) - sdružení zaměřené na kuchyňské linky
Referent Obchodně Technické Dokumentace (2000 vedoucí oddělení) - 1994 International Victor company a.s., Primus Laundry CE s.r.o.
Referent Obchodně technické dokumentace - 1992 VOP 025 Šenov u Nového Jičína - opravy vojenské a tankové techniky.


Absolvované kurzy, semináře a studium
VŠ obor manažerská informatika (SLU Opava Obchodní fakulta Karviná), správa sítí a programování (VŠB TUO), koučink (Koučink centrum, ProFin, TUL, munro),
referent zahraničního obchodu EU (AHOL), interní auditor QMS, Metody průmyslového inženýrství (TPM, LEAN, kanban aj. / Inventio Consulting), výrobky CE (UNMZ), zvyšování produktivity obchodu (MC Triton) aj.